Neden Tekrar Yazmaya Başladım? WordPress’im Benim ❤

Özlemişim ya WordPressciğimi….. <3

Yeni yazma editörü efsane zaten bu yeni editör yapısının geleceğini biz wp geliştiriciler daha 3-4 yıl öncesinden biliyorduk. Matt yıllar yıllar önce ne yapın yapın .js öğrenin derken bize bunu kast etmişti.

Yeni editörü canlı test etmek isterseniz buraya tıklayın.

Güzel olmuş…

Yeni yapıya göre hemen nasıl ek yazılır öğrensem iyi olacak. Fakat yüzeysel baktığım kadarıyla shorrtcode kodlamayla aynı gibi bir şey.

Vaktiyle çok shortcode yazdım fakat bu sefer blok tabanlı sistem olmasından dolayı bloklarla yeni website anasayfası bile yapabiliriz. Sınır yok. Sıkıntılardan biri şu bu sisteme uygun tema halen yeterince yok.

Millet acemice eski usül temalar yapmaya devam ediyorlar. İşte bunlar hep WordPress Hiyerarşiyi iyi bilmemekten kaynaklanıyor. ?

Örneğin yeni WordPress temalarında bir tane sadece block-page.php gibi bir sayfa olmalı. Bu tema dosyası sayesinde anasayfaya temanın hiç bir header, footer ve sidebar bölümü olmadan kafamıza göre sadece blocklar ile özgürce içerik ve tasarım oluşturabilmemiz sağlanmalı.

Dediğim gibi salak salak yeni temalar var hiç kimsenin aklına bu gelmedimi arkadaş neyse ben yaparım. Merak etmeyin…

Neyse yazmayıda özlemişim çenem düşmeden susayım.

Siteyi Neden Tekrar Açtım ?

Bir değilde bir kaç sebep var tabi..

  • İlk olarak yazı yazmayı özledim ve aklımda çok düşünce var. Yıllardır aklıma geliyor ama yazmıyorum yazamıyorum.
  • Aklıma gelen yazıları saçma sapan sitelerde yazmaktansa sosyal medyada 10 saniyelik bir dikkat çekmek için yazmaktansa kendi sitemde yazmam daha iyi olur.
  • Yıllardır yazmıyorum ama araştırmaya ve öğrenemye devam ediyorum. Hatta eskisinden daha hızlı bilgi ve veri tüketiyorum. Bu sebeple yazma gereksinimim daha da arttı diyebiliriz.
  • Son sebep ise şu benim youtube kanalım için yaptığım araştırmalar ve düşündüğüm videolar için öncesinde veya sonrasında buraya paralel yazılar yazmam gerekebilir. Notlar almam gerekebilir. Sitem bu gereksinimi de karşılamış olacak.

Durum bundan ibaret dahasını başka yazılarda yazarım aşırı uzatmayayım ?

Öptüm canlarım ❤

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir