WordPress ve eTicaret : WooCommerce

Merhaba arkadaşlar, SinShop çıkarana kadar bir çok açık kaynak eTicaret sistemini  ve wordpress eklentilerini inceledim. Araştırmalarım sonununda Dukapress özellikle ajax sepet özelliği ve diğer ödeme yöntemleri ile diğer eticaret eklentilerinden bir adım öne çıkmıştı.

Bu sebeple SinShop temasını Dukapress ile çıkarmıştım fakat bir kaç gün önce WooThemes takımının WooCommerce adında açık kaynak bir eTicaret eklentisi çıkardığını farkettim sadece onunla kalmayıp eklentiye ek modüller ve ücretli, ücretsiz temalarda yapmışlar.

Bir wordpress geliştiricisi olarak benim açımdan gerçekten mutluluk verici gelişmeler. Şu an için hızlı incelemelerime dayanarak WooCommerce çok gelişmiş hatta opencart tan bile iyi bir sistem diyebilirim. Hem yönetim açısından hem de kullanıcı açısından.

Ödeme yöntemleri arasında dikatimi çeken Paypal Pro diye bir modül var kullanıcı siteyi terketmeden kartla ödeme yapabiliyor. Sanal Pos tan bile hızlı ve temiz bir yöntem diyebilirim. (Şu istisna var Paypal Pro şu an sadece USA, UK ve CA Üç Ülkede Aktif)

Şöyle bir tanıtım videosu hazırlamışlar buyurun izleyin;

 

“WordPress ve eTicaret : WooCommerce” için 23 yorum

 1. merhaba, paypal sadece bahsettiğiniz ülkelerde olsa da Türkiye’deki bir banka hesabımıza para aktaramıyor muyuz?

  1. Evet. Özellik diğer ülkelerde para aktarmak her ülkeye olur.

  1. Bilgi için eklentinin resmi sayfasında bulunan ödeme yöntemlerine bakmanızı tavsiye ederim.

 2. temalar henüz bizim türk algısına uygun değil gibi ama wordpress ile e-ticaret harika olacak.. biraz daha zaman gerekli.

 3. Woocommerce için sanal pos bulamıyoruz.
  Bu da önemli bir eksik bizim için. Sistemi kurup inceledim biraz.
  Çok sevdim, kullanmak için can atıyorum ama sanal pos modülü yok.

 4. ürünleri yazılar kızmından ekliyor son eklenen rünlere ama resim koyamıyorum

 5. çok hızlı şekilde kurulumlara devam ediyorum. Çok beğenildi. Bulduğum bir temayı baya editledim. Farklı sektörlerde kullanıyorum. Bazı özel modül ve plugınlarla çok daha başarılı oldu. Tercih Sebebi

  -Hızlı olması,
  -istediğiniz gibi düsenleyebiliyorsunuz.
  -Aynı anda birden fazla ürün ekleyebilme
  -Google aramaları için uyğun. Eklediğiniz ürün tam anlamıyla google da çıkıyor.

  Ticaret sitesinde pazarlama yapmak demek sadece ürün resmi ve fiyatı demek değil. Bunu kavrayan müşterilemiz bizimle birlikte çalışmayı kabul ediyorlar. Gerçekten birçok ticaret sitesine göre wordpress alt yapısıyla ön plana çıkıyor.

  Tek düşünülen ne kadar güvenli. İnanın tam anlamıyla güvenli denilebilecek hiçbirşey yok. Havale sistemiyle çalışın. artı ve eksi yönleri elbette olur ama defalarca 1000 lerce lira harcayıp çöken hacklenen sistemleri de biliyorum.

  1. Türkiye ‘ye özel ödeme yöntemleri ve sipariş yönetimi konusunda bazı sorunlar yaşanması muhtemeldir fakat güzel bir UI yapmışlar.
   Yeni yazdığım sistemde (Sinshop v2) bazı özelliklerinden esinleniyorum.

 6. Merhaba. WooCommerce temalarından birini kullanıyorum. Posnetten ortak ödeme için kodları aldım. Ancak temaya yükleyemedim. Sorun nedir Sinan Bey yardımcı olur musunuz ?

  1. Bildiğim bir konu varsa oda woocommerce için ödeme sistemlerini kendisi eklentiler biçiminde satıyor. Woocommerce için ve woothemes üzerinden bunu almadıysanız destek konusunda veya entegrasyon konusunda bir şey beklemeyin çünkü yok. Ben şu sıralar kendi WP-Ticaret sistemimle uğraşıyom bu alandaki ihtiyaç ve talepleri görüyorum elimden geldiğice kısa zamanda bitirip herkese kurumsal bir hizmet ve destek sağlayacağım. Sabredin. yada idare edin 🙂

 7. Bilginiz olsun woo nun ürettiği eklentileri kullanmamız gerekiyormuş. Türkiyede bunu yapan kimse yok.Posnet eklentisi üretilmemiş. Opencarta geçtik. İlginize teşekkür ederim.

  1. Rica ederim.

   Kısmetse WP Ticaret konusuna sağlam adımlarla geliyorum. Türkiyede WP + Ticaret konusunda size veya sizden sonra ihtiyacı olacaklara iyi çözüm sağlayacağım. Takipte kalın 😉

 8. wordpress woocommerce yazılımlı bir e ticaret teması kullanacağım günlük ziyaretçi sayım 4000 civarı olacak bunu kaldırabilir mi yavaşlık konusunda sorn yaratır mı sinan bey ?

  1. WooCommerce konusunda destek vermiyorum bu konuda bir şey söyleyemem.

   Kendi sistemimi geliştiriyorum. İsterseniz wpticaret.com kaydınızı bırakın çıkınca haberdar olursunuz ve Wp tabanlı tam destekli bir eticaret sitesi sahibi olabilirsiniz.

 9. Sinan bey nekadar kaldı wp ticaret ekletnisi yapmanıza? belli bir zamanı varmı çıkmasına merakla beklemedeyiz hala

  1. Öncelikle ilginiz için teşekkürler.
   Çok az kaldı iyi olsun diye çok detaya takıldım. Fakat artık istediğim özellikler dahil bir biçimde scripti yayınlamaya hazırlanıyorum.
   Tarih vermekten hep kaçınırım fakat haziranda inşallah ilk sürüm çıkacak.

 10. hocam merhaba emeğinize teşekkürler, temayı yükledim kullanıyorum fakat ödemeyi paypal ile yaparken sepeteki ödeme fiyatı paypal da 0 sıfır olarak görünüyor, sizin demo siteyi denedim oradada aynı şekilde bir çözüm varmıdır teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir