WordPress Tema Nasıl Yüklenir Ders

Dersi resimlerle takip edebilirsiniz yada isterseniz PDF olarak indirerek bilgisayarınızda depolayabilirsiniz.
pdf[download id=”5″]

wordpress-tema-nasil-yuklenir1
Beğendiğiniz temayı adresine gidip indiriyorsunuz. Elbette internette binlerce WordPress Tema bulmanız mümkün wordpres.org'a bakabilrisiniz.
wordpress-tema-nasil-yuklenir2
Dosyayı indirdikten sonra eğer .zip halindeyse, nitekim çoğu wordpress teması zip halinde bulunur onu arşivinden çıkartıyorsunuz. Ve siteniz nerede yüklü ise oraya bağlanıyorsunuz. FTP programı ile yada kullandığınız başka bir araçla temayı wordpress ana dizininde bulunan wp-content/themes dizine kopyalıyorsunuz.
wordpress-tema-nasil-yuklenir3
Daha sonra wordpress yönetim paneline giriyorsunuz ve Görünüm Menüsünden Temalar Bölümüne tıklayarak temaların buldunuu sayfayı açıyorsunuz.
wordpress-tema-nasil-yuklenir4
Temaları yönet diye bir sayfa gelecektir gördüğünüz gibi Kullanılan tema ve Mevcut Temalar diye iki bölüm halinde temalar bulunmaktadır. Yüklemek istediğiniz temayı Mevcut Temalar içerisinden seçerek tıklıyorsunuz.
e karşınıza yeni bir pencerede aktif etmek istediğiniz temanın görünümü çıkıyor. Eğer temayı beğeniyorsanız sağ üstten aktifleştir  butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Hepsi bu kadar sevgiler
e karşınıza yeni bir pencerede aktif etmek istediğiniz temanın görünümü çıkıyor. Eğer temayı beğeniyorsanız sağ üstten aktifleştir butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Hepsi bu kadar sevgiler

 

Güncelleme: Haziran 2012
WordPress Giriş 67 Dakika Eğitim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir