WordPress Davetiye Üyelik Eklentisi

WordPress gün geçtikçe gelişiyor lafını unutmak ve artık gelişti demek istiyorum  ama ne derler bilirsiniz “değişmeyen tek şey değişim kendisidir”

Bir zamanlar Wordpress’te en çok gereksinim duyulan konu tasarım unsurlarıydı o konuları aştık şimdide geriye kullanıcı yönetimi, üyelik, ve yetki yönetimi konuları kaldı bu konular için bir çok eklenti yazıldı ve yazılmaya da devam ediyor. Henüz kullanıcı yönetimi konusunda hepsi bir arada tatmin edici bir çözüm göremedim fakat her konu için ayrı bir eklenti yazılmış durumda bunlardan biriside “WP-Invites” WordPress Davetiye Eklentisi adı üstünde davetiye ile üyelik için bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Kapalı sistem yada belli bir zümre, grup için açılabilecek bir sitede kullanabilirsiniz. şuradan indirmeniz mümkün.

Eğer bu eklentiyi kullanarak davetiyeli kullanıcılara özgü bir site yapmak isterseniz tahmin ediyorum normal kullanıcılara göstermek istemeyeceğiniz bir içeriğiniz olacaktır. Peki içeriğinizi her hangi bir ziyaretçiye nasıl gizleyeceksiniz? Bunun içinde Registered Users Only 2 isimli sadece kullanıcılara özgü içerikler oluşturacağınız bir eklenti var eklentiyi de buradan indimeniz mümkün.

Bu eklentiler bir projemden ötürü araştırdığım bir konuydu benim için iyi çözüm oldular sizinde işinize yaraması için paylaştım.

Sevgiler.

“WordPress Davetiye Üyelik Eklentisi” için bir yorum

  1. Yazı baya eskiymiş ama daha önce SMF kullandığımdan WordPress aklıma bile gelmezdi.
    Sorun yaşamazsan yeni WordPress Forum temasında kullanabileceğim eklentiler.
    Teşekkürler iyi bloglar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir