Team Fortress 2

Aylar önce başladığım ve severek oynadığım bir oyun. Adı üstünde bir takım oyunu. Oyunda belli karakterler ve karakterlerin sahip olduğu güçler var. Aşağıda karakterleri inceleyeceğiniz bir resim var isimlerini de okuyabilirsiniz.

Soldan sağa; Pyro, Engineer, Spy, Heavy, Sniper, Scout, Soldier, Demoman, Medic

Oyun FPS biçiminde oynanıyor CounterStrike, Half Life gibi Valve ‘nin en yeni oyun motorunu kullanıyor. Source Game Engine. Takım oyunu demiştik. Oyunun en zevkli yanı takımlara ayrılıyor oluşu her haritada ve her bölümde Mavi yada Kırmızı takımda yer alabiliyorsunuz. Oyunu takım olarak kazanıp kaybediyorsunuz. Diğer FPS oyunların aksine her karakterin farklı güçleri ve özellikleri olduğundan her oyuncunun yeteneği ve karakterini oynayış biçimi takıma etkisi direk yansıyor.

Benim en sevdiğim karakter ve en başarılı olduğum karakter Engineer Yani Mühendis aşağıda bir tanıtım videosu var izleyin çok zevklidir.

Şu ana kadar diğer karakterler arasında en yüksek rekoru Engineer ile yaptım şimdilik diğer karakterler ile bu rekora erişemiyorum.

Ölmeden tek Round ta 120 kişiyi Engineer araçları ile öldürdüm. Şu anda bile bu rekora tekrar erişmem çok zorluyor. Bazen şans ve diğer takım oyuncularının etkisi büyük oluyor.

Oyun çevrimdışıda oynanabiliyor botlarla fakat bir çok oyunda olduğu gibi internette oyun sunucuları var ve ben de sürekli internetten oynuyorum. Rusya, Romanya, Bulgaristan, Almanya gibi yerlerdeki sunucular çok zevkli oluyor. Nedeni herkesin oyunu iyi oynaması.

TF2 bir kaç ay öncesine kadar ücretli bir oyundu daha yeni ücretsiz oldu ve Türkiye’de ücretli olarak bu oyunu alan az insan vardı bugün ücretsiz olduğundan her kes bu oyunu indirdi oynamaya ve öğrenmeye başladı. Hatırı sayılı bir miktarda insan öğrenene kadar Türk sunucularda pek oynamamaya karar verdim. Yoksa cidden oyunun kalitesi düşüyor ve resmen sizi oyundan soğutuyorlar. Yukarıda saydığım ülkelerin sunucularında oynayın daha iyidir.

Oyunu indirmek isterseniz adres: www.teamfortress.com
Oyunun ve karakterlerin detayları için: tr.wikipedia.org/wiki/Team_fortress_2

Team Fortress 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir