Spot.im Her Site için Nokta Sosyal Ağ

Spot.im yeni ve hızla büyüyen bir sistem. Sitenizde sosyal ağlarla ilişki kurarak daha sosyal bir site yapmak için kullanabileceğiniz bir araç.

Sitenize embed ettikten sonra bir köşede nokta açılıyor ve bu nokta üzerinde siteniz ile ilgili tartışmaları. Paylaşımları ve sohbetleri oluyor.

Bu paylaşımları sosyal ağları kullanarak ve sosyal ağ hesaplarıyla giriş yaparak gönderiyorlar.

Aklıma Disqus sistemini getirdi fakat bu sistem tamamen sosyal ağlara bağımlı olduğu farklı ve amacı sosyalleşmeyi kolaylaştırmak olduğu için aralarında farklar var.

Bu sistemi benim sürekli takip ettiğim cgsociety.org sitesi kullananlardan birisi. Site çok büyük ve foruma, galerilere ve haberlere sahip bölümlerden oluşuuyor. Zaman içerisinde hem sektörel hemde site olarak çok büyüdü. Haliyle sitenin gereksinimleri arttıkça bölümler arttı fakat bölümler arasında ilişki kuracak bir yapıları olmadığı için etkileşim ve site için sosyalleşme zayıfladı. elbette forum var fakat sosyal ağlar ile site arasındaki ilişkiyi forum yeterince sağlayamıyor.

Bu siteyi anlattım çünkü buna benzer yapıda çok bölümlü bir siteniz varsa ne bilim bir portal sahibiyseniz spot.im çözümü tam sizlik diyebilirim.

“Spot.im Her Site için Nokta Sosyal Ağ” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir