Sosyal Medya Bizi Tembelleştiriyor mu?

Frendfeed’de sinanisler adı ile aktif olarak bulunuyorum Türkiye’de Facebook ve Twitter çok popüler oldu fakat belli bir kesim friendfeed i sevdi yaklaşık onbin kişilik bir insan topluluğu diyebiliriz. Bunların yarısı düzenli olarak aktif oluyor diğer kısmı tam olarak aktif değil.

İlk nasıl bana bulaştı tam olarak hatırlamıyorum. Başlarda garip gelmişti ama sonradan tartışmasını da çok yaptık friendfeed bir nevi forum gibi bir şey ve ortak konularda kişiler belli gruplara üye olarak bilgilerini, verilerini, deneyimlerini ve hayatlarını paylaşıyorlar. Elbette bu friendfeedte bulunma sebebinize göre değişiyor.

Fakat şunu farkettim uzun zamandır. Farkındaydım ama artık yazmanın zamanı geldi.

sinanisler.com da düzenli olarak neden yazmıyorum?

Friendfeed’te düzenli olarak içerik giriyorken ve zaman zaman düşünce paylaşımı da yapıyorken burada düzenli yazmıyor olmak beni kızdırıyor.

Elbette sadece friendfeed yazmamı azaltan bir etken değil. Son dönemde freelance çalışıyor olmam çok sıkı bir iş akışı sağladı kendime vakit ayırma konusunda ayarlamalar yapmam gerekiyor daha düzenli ve programı çalışırsam sanırım bu problemleri aşmak mümkün olabilir.

Neyse artık sosyal medyada bir şey yazmadan önce eğer değerli bir konu ise sinanisler.com da yayınlayacağım.

Umarım programa sadık kalırım. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir