Rezervasyon Eklentisi WordPress

Oda Rezervasyon (Sayfada Görünümü)

WordPress ile bir çok alanda site yapılabilmesinin mümkün olduğunu, bu gücü eklentilerinden ve tema yapısından aldığını söylemiştik.

WP-Reservation eklentisi ile otel, pansiyon, etkinlik, konferans benzeri alanlarda siteler yapabilir ve eklenti ile insanların sitenizden rezervasyon yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Yandaki resime bakarsanız oda rezervasyonları için nasıl bir yapının karşınıza çıktığını görebilirsiniz. Elbette bunu sadece oda olarak düşünmeyin haya gücünüzü genişletin. Oda yerine kitap, masa, koltuk, herhangi bir ürün de olabilir.

Eklentiyi WP-Reservation indirdikten sonra kurulumu çok basit, FTP’den plugins klasörüne atıp panelden aktif ediyorsunuz sonrasında özel sayfa yada yazı açarak {RESERVATION} kodunu sayfaya yapışıtrınca eklenti o sayfada görünmeye başlıyor.

Ayrıntılı ayarları eklentinin panelinden yapabilirsiniz.

Not: Eklenti ingilizce yer yer Türkçeleştirmeniz gereken kısımlar olacaktır.

“Rezervasyon Eklentisi WordPress” için 2 yorum

  1. merhaba,

    bu rezervasyon eklentisinin başında çıkan tarih sayfasını iptal etmek mümkün mü? ben bir etkinlik (tiyatro) rezervasyon sayfası yapmak istiyorum. çeşitli oyunlar ve bu oyunların oynandığı çeşitli tarihler olacak. tam ve indirimli bilet fiyatları olacak. aslında koltuk seçimi de olsa güzel olurdu ancak sanırım bu eklentiyle yapmak mümkün değil. en azından baştaki tarih giriniz formunu kaldırabilsem güzel olurdu.

    şimdiden teşekkürler.

    1. Eklentinin php veya css özelliklerinden kaldırabilirsiniz.
      Elbette mümkün fakat şu an demo kurup deneyemediğimden net yerini söyleyemeyeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir