Neden WordPress Kullanmalısınız? – Zaman

WordPress CMS, CMF, FrameWork, Web Software yıllar içerisinde bu isimlerin hepsini sırayla almış bir sistemdir. Hızlı geliştirme ortamı. Standartlarla uyumlu kodlama imkanı. Sınırları olmayan bir sistem.

WordPress öğrendikçe derinliğini anladığınız dev bir kütüphanedir. Bununla internette yapamayacağınız şey neredeyse yok.

Elbete her şeye alternatif olabilir. Fakat doğru yöntem olup olmadığı projeye göre düşünülmesi ve profesyonelce karar verilmesi gereken bir konudur.

WordPress için artık bir Web Yazılımı deniliyor. Geldiği noktada bunu söylemek yanlış olmaz.

Bu yazılım bizlere büyük olanaklar sağlıyor. En basitinden en zoruna istediğimiz işi veya projeyi WP ile yapabiliyoruz. Üstelik ücretsiz ! Bu yazılımı kullanmak için bir yere veya bir kişiye para ödemeniz gerekmiyor.
Özel bir tasarım veya modül sistemi istenmedikçe kendi işinizi görebiliyorsunuz.

On binlerce eklenti, yüz binlerce site tasarımı ücretsiz bir biçimde bulabiliyorsunuz. Kurması ve kullanması çok kolay olduğu için bir kişi veya şirkete ihtiyaç duymadan çok hızlı biçimde kendi sitenizin sahibi olabiliyorsunuz.

Daha ne olsun !

Aslında WordPress’in zaman içerisinde hızla popüler bir hale gelmesinin altında da bu yatıyor diyebiliriz.

Hız ve Kolaylık.

Ömrümüz az fakat yapılacak işler çok bu kadar az zamanda ne kadar çok iş yapabilirsek geriye kalan zamanı kendimize ayırabiliriz.

Zamanı boşa harcamak hem İslamda haramdır. Hemde iş hayatında hatadır. WordPress bize bu açıdan büyük bir kolaylık sağlıyor.

WordPress kullanmaktansa neden yeni bir sistem yazdırasınız? Mecbur musunuz?

Açıkçası bu soruya “Yeni Sistem yazdırmak” olarak cevap verenleri anlamıyorum. Lafın gelişi söyledim. Aslında anlıyorum. Bence sorun şu WordPress ‘i yeterince bilmiyorlar. Sadece kullanıcılar için söylemiyorum bunu ha. Yanlış anlaşılmasın.

Lafı meslekdaşlarıma da dokunduruyorum. Yazılımcılar geliştirciler de yeterince bilmiyor. “Bilmemek değil öğrenmemek ayıp” sözü ne kadar güzeldir.

Tereddüt kötü şeydir. İnsanı içten içe kemirir.

Tereddüt birde yanlış bilgi ve ön yargıyla birleştimi. En masumane ve doğru şey zamanla kafanızda canavarlaşabilir.

Buna izin vermeyin. Hangi konuda olursa olsun ön yargınızı kenara bırakın ve temiz bir sayfa açarak canınızı sıkan şeyin üstüne gidin. Öğrenin. Okuyun.

Kısaca: Zaman çok değerlidir. Bu sebeple WordPress kullanmalısınız.

* Siz WordPress hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdan yorum olarak fikrinizi iyi veya kötü lütfen paylaşın.

“Neden WordPress Kullanmalısınız? – Zaman” için 2 yorum

  1. wordpress’i yıllarca kullandım. Hala da kullanmak için can attığım bir sistem. blogger’a geçtiğimde bile xml yapısını kolaylıkla dönüştürdüğüm bir sistem wordpress hem başka sistemlere geçerken hem de başka sistemlerden dönerken büyük kolaylık sağlıyor o konuda bile özgür bırakıyor. Gerçekten harika bir sistem derinlemesine öğrenmek isterdim. PHP öğrenmeye yeni başladım ilerleyen zamanlarda sadece wordpress üzerine çalışmayı istiyorum.

  2. yazı için teşekkürler. wordpress için yazılmış sayılı makalelerden diyebiliriz.
    2004’te tanıştığım wordpress’i öğrenmem uzun süre aldı. wordpressten önce flash ile uğraşıyordum; internetde o dönem joomla bahsi çok geçiyordu, ama çok karışık gelmişti joomla; göz ucuyla bide wordpress’e bakmıştım ama flash’tan geçiş çok zor olur diye bi süre erteledim geçiş sürecini. 2007 yılında tekrar bi girişimde bulundum, biraz uğraştım felan derken ilk 5 wordpress sitemi de müşterilere ücretsiz verdim. bu sitelerin bir kaçı hala 2.x sürümlerinde çatır çatır çalışmaktadır.
    mesleki muhabbetlerde bazen bahsi geçiyor; “doğru ata oynamışım” diyorum wordpress için…
    wordpress’in bana göre en iyi yanı, destek konusunun sınırsız olması; bir sorunla karşılaştığınızda hem offical hem de uzman kullanıcı forumlarından destek alabilmemiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir