iyiliğin sahte yüzü

Gün içerisinde yaşadığınız hayatın ne kadar farkdındasınız ? İnsanların sizin hakkınızdaki görüşlerini ne derece biliyorusunuz ve bunların doğruluklarına ne kadar inanıyorsunuz ? 

Son zamanlarda en çok merak edip uygulamalı olarak denediğim bir konudur.

Örneğin: Erdem ve onurun yüzyıllar önce öldüğünü söyleyen birisine rastladığınızda o kişinin nasıl bir tutum içerisinde olduğunu tahmin etmek zor olmasa gerektir. Bir kişi kendini olmak istediği şeye yada olmak zorunda olduğu şeye inandırır. Yaşadığı dünya insan için bir kafes gibi görülebilir yada akıp giden zamanda sağa sola savrulunan bir yer yada kaderine mahkum bir hayat ne olursa olsun inancın derinliği ne derece var ise insan inanmak istediğine inanır hatta kendisini hastalık derecesinde hipnotize eder.

İnsan söyledikleri ve söylediklerinin içerisinde imâ ettikleriyle iletişim kurar bir kişiyle sohbet ederken o kişinin söylediği sözlerden ziyade o sözlerin söyleniş tonuna ve gerçekçiliğine bakarsınız bunu ister bilinçli olarak yapan birisi olun, isterseniz bilinçsiz olarak yapan birisi olun bundan etkilenmeniz kaçınılmazdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir