İlk Akıllı Telefonum Galaxy Ace

Çevreme bunun bir iPhone olmadığını Samsung ‘un yeni modeli olduğunu anlatmam 1-2 yıl sürdü.

Fotoğraf arşivimi gezerken denk geldim. Benim ilk akıllı telefonum olan Galaxy Ace in fotoğrafını buldum.

Bir arkadaşımla foto safariye gitmiştik orada nedense telefonu yere koyup fotoğrafını çekme isteği duymuşum. İyi ki yapmışım çünkü başka fotoğrafı yok bu aletin 🙂

Fotoğrafı görünce hakkında iki kelam edeyim istedim.

Bu telefonu web yazılım alanında yoğun çalıştığım günlerde almıştım. Bu ve bununla birlikte çıkan Samsung un Galaxy ailesi ilk bu telefonla başladı.

Hatta Samsung Wiki bakarsak telefonun 2011 yılında çıktığı görülebilir. iPhone 4 zamanına denk gelen bir dönemde Ace çıktı. Zaten birebir rakip olarak çıktı. Benzerliği yüzünden Apple Samsung ‘a bu telefon yüzünden dava açtı 🙂

O dönem hatırlıyorum herkes “Aaa Sinan iPhone almışsın hayırlı olsun” diye söylüyordu.

Çevreme bunun bir iPhone olmadığını Samsung ‘un yeni modeli olduğunu anlatmam 1-2 yıl sürdü.

Ayrıca Android ile de ilk tanışmam bu telefon ile olmuştur. Yanlış hatırlamıyorsam Android telefonda yüklü gelmişti. O zamanlar Android i çok derinlemesine bildiğim söylenemez temel uygulamalar ve bir kaç oyun dışında bir şey kurulu değildi. Keşke elimde telefonun ekran görüntüsü de olsa iyi olurdu.

Bu telefonu yaklaşık 4 yıl kullandım. Büyük fayda sağladı. Web Geliştirme ile uğraştığım için işimi kolaylaştırdı. Hareket halindeyken şehir dışındayken iletişim halinde olmak aşırı kolaydı. Büyük fark yaratmıştı. Bugün en dandik telefon bile artık bu gereksinimleri taşıdığı için bu temel değerleri artık pek umursamıyoruz. Anca yokluğunda fark edeceğimiz detaylar bunlar.

Sadece benim için değil Samsung için de bu telefon dönüm noktası olmuştur. Dünyanın en büyük telefon imalatçılarından biri olmasını sağlayan telefon Galaxy Ace dir. Satış rekorları kırmıştır. Uzun yıllar üretimine devam etmiştir. Ta ki Galaxy S serisi amiral gemisi olana kadar.

İlk akıllı android telefonumun hikayesi budur.

Belki arada böyle hikayeler anlatsam fena olmaz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir