Hayat Nasıl Gidiyor

Şu sıralar yazmak pek içimden gelmiyor. Fakat tarihe not düşmek ve kendimi teşvik etmek için kendimi sıkarak da olsa yazmayı düşündüm.

Hayat hızla akıyor. Elimizdeki zaman hızlı bir biçimde geçiyor. Bu sebeple insan istediklerini yerine getirmek için zamanla yarışması gerekiyor.

Bazen istediklerimiz kolay oluyor ve gerçekleştiriyoruz bazense zor oluyor veya olmuyor. Olduramıyoruz.

Özellikle benim için bu dönemde müşteri işlerimden dolayı yoğun geçen iş hayatım özel hayat veya özel projelerim için  zaman ayırmama engel teşkil ediyor.

Bu sebeple sürekli gergin duruyorum.

 

Fakat ne olursa olsun hayat bir kovalamaca, yarış, süreç, yol ve bitirilmesi gereken koca bir projeden ibaret. Bu hikayenin başı olduğu gibi gelişme süreci ve sonu var.

Bu sebeple istediğim şeylerin peşinden gitmekten vazgeçmiyorum. Sizede bunu tavsiye ediyorum asla vazgeçmeyin.

WPkitap.com yazmak benim için bu süreçlerdeki en meşakatli ve sonucundan en memnun olduğum şey olmuştur. Öğrendiklerimi paylaşmak beni mutlu ediyor.

Aşık Veysel ‘in dediği ölmez bir eser yapmayı başardım. Elbette Allah’ın izniyle daha fazlasını bırakmak için uğraşacağım.

 

Keşke  öğrenme ve öğretme sürecini durmaksızın sürdürebileceğim bir olanak olsa diye bazen düşünüyorum.

Ülkemizde bilgiye verilen değer ünvana verilen değerin altında eziliyor.

Anlaşılan öğretmen, eğitmen, bilgi sahibi  olmak ve bilgiyi aktarmak sadece Atatürk zamanında kutsaldı. Artık aynı değer verilmiyor.

Ünvan ve para sahibi olmak bilginin önüne geçmiş durumda bu sebeple sürekli ve düzenli eğitim verebileceğim ve yaşayabileceğim kadar bir maaşla hayatımı sürdürebileceğim bir ortam bulamıyorum.

Bu insanın canını sıkıyor. “Sokmuşum sizin düzeninize” diyor insan.

 

Gönül isterdi ki müşteri işlerine ayırdığım vakit yerine eğitimler hazırlama ve yeni kitaplar yazmak için vaktim olsun. Fakat gönlün istemesi yetmiyor. Şartların olgunlaşması gerekiyor.

Neyse çok karamsarlaşmak ve sizleri de sıkmak istemiyorum.  Koyunu öyle yada böyle güdeceğiz kaçarı yok.

 

Ortada ikinci kitap fikri var.

Özellikle yayıncımın teşviği söz konusu fakat bu fikrin kısa vadede gerçekleşmesi çok zor görünüyor.  Hayatımda ve işlerimde bazı detayları oturtmadan ikinci kitaba odaklanmakta zorlanıyorum

Hoş bunu söylüyorum fakat vakit buldukça kitapla ilgili notlar alıyorum ve araştırmalar yapıyorum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir