Hakkımda

sinan-işlerBilgisayarla yaklaşık 1998 yıllarında çocukluk arkadaşımın sahip olduğu Windows 95 ile tanıştım. Ortaokul zamanlarında internet ve oyunlarla vakit geçirdim. O dönemden bu yana Half-life oyununda birinciliği kimseye kaptırmadım. Crossfire en sevdiğim haritadır.

Lise zamanlarına geldiğimde (2001-2004) internet’e daha fazla ilgi duymaya başladım.

O dönem 8m.com gibi ücretsiz domain veren hizmetlerden site açıp html dilini öğrendim ve web programlama temellerimi attım.  Matrix filmiyle aynı dönemde yukardan aşağı kayan matrix efektleriyle oynadım.

Aynı dönem belgeler.org ve mutasyon.net ‘in üzerimde emeği çoktur onlara ne kadar teşekkür etsem azdır.

Liseden sonra bilgisayarımı alma ve sevdiğim işi yapma kararını aldım. Öncelikle grafik tasarım kurslarına giderek bilgimi geliştirdim görsel tasarım ve baskı sektöründe bir kaç sene çalıştım.

Sektörde bulunduğum konumlar ve aldığım sorumluluklar ticari açıdan bana çok şey öğretti. Fakat kaçınılmaz olarak web alanında çalışma isteğimden dolayı grafik tasarım ve baskı sektörlerini bıraktım.

Yeteneklerim

Photoshop, CorelDraw, 3DS Max programlarını öğrendim ve bunların sertifikalarını aldım. (3DS MAX Halen öğreniyorum keşfet keşfet bitmeyen bir programdır.) Bu dönemde paralel olarak web tasarım ve programlama konularında kendimi geliştirmeye devam ettim.

Başlarda bireysel ihtiyaçlarım için 2007 yılında PHP ve WordPress ile tanıştım. Kişisel sitemi ve bazı proje sitelerimi açtım. O günden bu güne yüzlerce PHP ve WordPress altyapılı site yaptım. Bu sayı halen artıyor.  Bunların bir kısmını referanslarım da inceleyebilirsiniz.

Neredeyse her konuda PHP ve WordPress altyapılı siteler ve projeler yapıyorum. Kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Yeni teknolojileri takip ediyorum. Daha iyi bir gelecek ve faydalı uygulamalar yapmak için sürekli düşünüyorum.

Geliştirdiğim Yetenekler

PHP ‘nin ucu yok halen kendimi geliştirmeye devam ediyorum ve öğrenecek çok şey var.

OOP ve C++ konusunda kendimi geliştiriyorum. Oyun programlama merakımdan ötürü çoğu teknolojiyi öğrenme ve deneyimleme fırsatım oluyor.

En İyi Özelliklerim

Ekip biçiminde çalışmayı sevmek

Girişimlerde bulunmak

İstediğim zaman bir konuya hızlı adapte olmak

Sevdiğim ve iyi bildiğim konuları öğretmek

En Kötü Özelliğim

Sabırsız olmak.

 

Sinan İŞLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir