Giriş Yapınca Yönlendirme WordPress

WordPress ile yaptığım çoğu projede değişik eklentilere ihtiyacım oluyor. Bu yazıda tanıtacağım eklentiye şöyle ihtiyacım oldu;

Giriş yapılması gereken bir wordpress portalı yazdım bilindiği gibi wordpresste giriş yapılınca çoğu zaman panel karşınıza gelir. Giriş yapınca kullanıcıya özel bir sayfa göstermek isteyebilirsiniz. Örneğin giri şyapınca profil sayfası açılsın ve kullanıcı giriş yaptıktan sonra ilk profil sayfasını görsün diyebilirsiniz. WordPress te bunu yapmanın kod ile çözümleri var fakat çok uğraşmak istemiyorum derseniz Peter’s Login Redirect eklentisi imdadınıza yetişiyor.

Bu eklenti ile basit bir şekilde giriş yapan kullanıcının ilk olarak hangi sayfayı görmesini istiyorsanız adresi panelden ayarlıyorsunuz ve giriş yapınca o sayfaya yönleniyor. Güle güle kullanın.

“Giriş Yapınca Yönlendirme WordPress” için 8 yorum

 1. Sinan kardeşim senin siteni bulup sadece bu yazı değil bir çok yazını bir kerede okudum ve çok faydalandım. Bende wp tema kodlayan, wp siteleri olan ayrıca freelance wp ve SEO (daha çok SEO) işleri yapan asıl mesleği bir meslek lisesinde Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği olan bir kardeşinim.

  Böyle başarılı bir kardeşimi(hep yabancılar mı başarılı olacak bilişimde) görmek beni gerçekten duygulandırdı. Senden yaşça büyük olmama rağmen bu yorumu yapmak ve “ustamsın elinden öperim” demek içimden geldi.

  Kardeşim bayramın mübarek olsun. Allah başarılarını daim etsin.

 2. bir konuda yardım edebilir misiniz? Üyelik sayfasında sadece kullanıcı dının yanında yaş cinsiyet ve yer ( şehir ülke gibi) bilgilerinde olmasını istiyorum. Yani üye giriş yaptıktan sonra yorum yazınca kullanıcı adının yanında bu bilgilerde yan yana çıksın. Mümkün müdür? Lütfen acil cevap. Teşekkürler.

 3. Ayrıca; yeni üye olan biri ana sayfada kendi ismini görmelidir ve profilini değiştirebilmelidir. Nasıl yapılır. bir de üye yorum yazdıktan sonra diğer kullanıcılar o üyeye ait profil bilgilerini nazıl görebilir.
  Çok teşekkür ederim.

 4. Merhabalar,

  Öncelikle paylaşım için teşşekür ederim.

  1. Abone grubunda “X” kullanıcısı tanımladım.
  2. [Ayarlar] kısmından [Specific users] bölümüne gelerek “X” kullanıcısını seçtim.
  3. Bu kullanıcının görmesini istediğim sayfaya yönlendirme yaptım. (404 hatası geldi.)

  NOT: Kullanıcıyı “Editör” grubuna alınca 404 hatası gelmiyor. Sayfa açılıyor. (Abone grubunda bu işi yapmalıyım. Bilen biri var mı ?)

 5. kardeşim ben worldpreste yeniyim ayarlarını nasıl yapacağım? teşekkürler

  1. WordPress öğrenmek için youtube.com/sinanisler abone ol ve videoları izle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir