Gelişmiş Son Yazılar Eklentisi

ekran-görüntüsü-son-yazılar-eklentisiSizlere yazdığım ve uzun süredir kullandığım bir eklentiyi tanıtmak isterim. Eklentinin orjinal adı “Last Posts Category and Post Types” wordpress.org üzerinden ulaşabilirsiniz.

Eklenti adından anlaşıldığı üzere son yazıları göstermeye yarıyor. Fakat farklı ve gelişmiş bir biçimde belli bir kategoriyi seçerek veya çoklu bir biçimde kategori belirterek yazılar çekebiliyorsunuz.

Ayrıca Özel Yazı biçimleri kullanıyorsanız  özel yazı biçimini belirterek o yazı tipinde bulunan yazıları gösterebiliyorsunuz.

Eklenti basit fakat gelişmiş özelliklere sahip. Bu özellikleri kullanarak her türlü işiniz için çözüm sağlayabilirsiniz.

Bu eklentiyi yazma sebebim standart Son Yazılar bileşenin yetersiz olmasıydı. Çoğu işimde ve projemde hayatımı kurtardı.

Halen aktif bir biçimde kullanmaya devam ediyorum ve sizlere de kesinlikle tavsiye ederim.

Eklentiyi resmi indirme sayfasından indirebilirsiniz.

İndir: Gelişmiş Son Yazılar Eklentisi

Ayrıca wp-admin içerisinde  Eklentiler sayfasından Yeni Ekle bölümünden “Last Posts Category and Post Types” ismini aratarak otomatik kurulum yapabilirsiniz.

Güle güle kullanın.

Ayrıca eklentiyle ilgili bazı ek özellikler düşünüyorum.

* Etiketlere göre son yazılar gösterimi.

* Taxonomylere göre son yazılar gösterimi.

Bunlar aklımdakiler ve boş vaktimde eklemeyi düşündüğüm özelliklerdir.

Sizler de aklınıza bir şey gelirse fikrinizi paylaşın.

“Gelişmiş Son Yazılar Eklentisi” için 2 yorum

  1. Tema bileşeni haricindeki yerlerde kullanmamız mümkün müdür Sinan? Tema içerisinde istediğimiz yerde kullanabileceğimiz şekilde kodları da paylaşırsan, seviniriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir