Bir Reklam Mecrası Olarak Adf.ly – Adf.ly Bölüm 2

Adf.ly Link Reklam ile İnternetten Para Kazanma – Adf.ly Bölüm 1

Bir Reklam Mecrası Olarak Adf.ly – Adf.ly Bölüm 2

 

Bu yazıda bir reklam veren olarak adf.ly nasıl çalışır. Ödediğiniz karşılığında nasıl bir kitleyle karşılaşırsınız ve verdiğiniz reklam karşılığında geri dönüşüm ne olur anlatacağım. Reklam alan siteler için şuradaki yazımı okuyunuz.

Adf.ly Google Adwords alternatifi olarak kullanılabilir.

Adf.ly link tabanlı bir reklam ağıdır. Ağa katılan yayıncılar sitelerindeki linkleri adf.ly ile maskeleyerek kullanıcılarına içerik sunarlar. Kullanıcılar tıkladıkları linke gitmeden önce adf.ly reklamlarını görürler ve 5 saniye bekledikten sonra gördükleri reklamı geçebilirler.

Bu reklam bir site olabilir, broşür olabilir, afiş olabilir, duyuru olabilir, sipariş formu olabilir, film olabilir. Sonu yok. Reklam verenin insafına kalmış ne isterseniz reklam olarak verebilirsiniz.

Elbette terms of use dışına taşmadan bunu yapmanız gerekir. Şimdilik ingilizce fakat yakında site Türkçe olarak da hizmet verecek. (Sordum öyle dediler)

Adf.ly Google veya Yandex reklam ağları gibi kelime bazlı reklam göstermez. İstediğiniz kitleyi ilgisine göre seçemezsiniz.

Kitleyi yerine göre seçebilirsiniz. Örneğin sadece Türkiye internet kullanıcılarını hedefleyerek reklam verebilirsiniz. Bir kaç reklam verdim. Örnek verdiğimiz reklamların istatistiklerine göre konuşacak olursam.

Reklamlarınızı izleyen kulalnıcılar %100 organik ve gerçek insanlar. İnsanlar reklamınızı en az 5 saniye inceliyorlar. Bu rakam artıyor fakat aşağısı olmuyor. Örneğin Türkiye için söyleyecek olursam her il den insanlar girebiliyor. Hakkari, Van, İzmir, Trabzon ….vs  tamamen rastgele ve her yer.

Adf.ly reklamlarını bir televizyon reklamı gibi düşünebilirsiniz. Belli bir saniye boyunca reklamı izliyoruz. adf.ly da öyle hedeflediğiniz potansiyele reklamınızı veya içeriğinizi en az 5 saniye gösteriyor.

Bunu çok ucuza yapıyor. 1000  kişiyi 1$ (dolar) a satın alabiliyorsunuz.

Bu rakamlar ingilizce konuşan ülkelerde biraz artabiliyor. Fakat kelime bazlı reklam ağlarıyla karşılaştırıldığında kat kat daha ucuza geliyor diyebiliriz.

 

Sistemin Avantajı

* Ucuz olması, markanızı ulusal veya uluslararası tanıtmanın en ucuz yolu.

* Yer seçebilmek.

* Hızlı reklam ağı reklamınız 48 geçmeden yayınlanır.

 

Sistemin Dezavantajı

* Hedef kitle seçimi konusunda az filtre var.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir