Bir Küçük Kız

Bir küçük kız varmış ve hayatını tutkularıyla düşünceleriyle geçirmiş dışarıda yaşanan hayatı izlemiş ve gördükleri göreceklerini düşündürmüş sonra okumuş ve okurken etrafındaki arkadaşlar onun için birer hikaye gibiymiş zaman akmış geçmiş lise yıllarında pek dost edinmemiş fakat güzelliği pekte fena değilmiş etrafındaki arkadaşları onun güzelliği ve fiziksel çekiciliğiyle etkilenmekteymiş. Kız lise yıllarında bu durumun farkına varmamış sonra üniversite sınavlarına hazırlanmaya başlamış liseyi normal bir biçimde bitirdikten sonra normal bir biçimde hazırlanarak normal bir üniversitenin normal bir fen bölümünü kazanmış.

Tüm hayatının bu normallikleri olsa gerek anormal olarak kendisini etkilemiş ve hastalanmış. Hayatının düzene gireceğini düşünecekken kendisinin bu kadar zor durumlara düşüp etkileneceğini düşünmemiş. Uzun bir süre hasta kalmış ve hastalığıyla birlikte zor durumda kalmanın etkisi hayatı daha hızlı anlamasını sağlamış.

İnsanların davranışlarını yorumlamış, sağlığın ne kadar önemli olduğunu düşünmüş, arkadaşlarını düşünmüş, geçmişini unutmaya çalışmış.

Dünyada yorumlanacak güzellikler saymakla ve yaşamakla bitmez, sevginin, aşkın, yaşamanın, çalışmanın, öğrenmenin ve bunun gibi birçok soyut durumun kendi içerisinde sınırsız değişkeni, güzelliği ve farklılığı bulunuyor.

Küçük kız bunları anladıkça hayata daha sıkı sarılmış ve bir daha hiç kopmayacakmış gibi yaşamaya başlamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir