BBC Çocuklar İçin Hikaye Okuma Uygulaması Yaptı

BBC yeni bir uygulama yayınladı. Çocukların okul öncesi veya okul döneminde okumayı öğrenmesi için yapılmış bir uygulama yaptılar. Adı  BBC CBeebies Storytime. Uygulamaya iOS veya Android marketten erişilebilir.

Uygulama 6 ayrı kitaptan oluşuyor. her kitap kendi içinde bir hikaye barındırıyor. Bu hikayeler renkli eğlenceli. anime edilmiş ve ilgi çekici bir biçimde anlatılıyor. Çocuklar ve bebekler için özel olarak tasarlanmış.

Uygulama okuyucunun sürükleme ve tıklamaya teşvik edilecek bir biçimde tasarlanmış bu sayede okuyucu hikaye içerisinde uygulama ile etkileşime giriyor ve çocuklar sıkılmıyor.

BBC Çocuklar İçin Hikaye Okuma Uygulaması 2

Uygulama iki biçimde çalışabiliyor. Kendi kendine oku ve bana oku diye özellikler var. Okuma yazma bilmeyen bir çocuk bile uygulama ile oynayabilir.

Ayrıca uygulamada anne ve baba için ipuçları var nasıl uygulamayı etkin kullanabilirler ve okumayı çocuklarına öğretebilirler diye.

 

Şimdi diyeceksiniz “Sinan bu uygulama İngilizce”. Evet İngilizce anasını satim TRT böyle bir uygulama yaptı da tanıtmadık mı?

Güzel uygulama benzerleri Türkiye’de olursa söyleyin onları yazarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir