Aklından Bir Sayı Tut

Aklında Bir Sayı Tut

Bitmesi biraz uzun sürdü araya acil işler girince okumaya pek vakit kalmıyor.

Konu itibariyle polisiye, cinayet, yer yer gerilim romanı diyebilirim.

Uzun süredir polisiye romanı okumuyordum kitapçıda vitrinde görünce ve bir kısmını okuyunca almaya karar vermiştim.

Bu kitap John Verdon ‘un yani yazarın ilk romanı olduğunu belirtmek isterim. ilk aldığımda bilmiyordum sonradan öğrendim.

Sürükleyici bir kitap başlarda olay örgüsü canı sıkabiliyor bazı bölümlerde kişilik betimlemelerinde  çelişen yerlerle karşılaştım oturup not almadım malum bir Kitap eleştirmeni değilim fakat genelde karşılaşmadığım bu durumu bilmenizde fayda var.

Bu tarz can sıkıcı bazı durumlar dışında genel olarak kitap okuyucuyu kendisine bağlıyor ve sıkılmadan okuyabiliyorsunuz. Kitabın polisiye-cinayet romanı olduğunu unutmayın haliyle yer yer kandan bahsediliyor bazen can sıkıcı da olabilir.

Roman sonuna kadar hep olay örgüleri üzerine kurulu bir biçimde ilerlerken doruk noktası kitabın sonu oluyor. Roman şaşırtıcı bir biçimde bitiyor.

Şimdi karşılaştırmak ne kadar doğru bilemem fakat Dan Brown okurken bu tarz biri durumdan kitapta birden fazla kere karşılaşıyorsunuz. Bir aksiyon filmi izliyormuş gibi oluyor. Bu kitapta eğer aksiyon arıyorsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Kitabın sonunu beklemeniz gerekebilir. 😀

Neyse okumamış olanların hevesini kaçırmadan en fazla bu kadar yazabilirim.

Kısaca: Okuyun efenim güzel kitap.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir