Adf.ly Link Reklam ile İnternetten Para Kazanma – Adf.ly Bölüm 1

Adf.ly Link Reklam ile İnternetten Para Kazanma – Adf.ly Bölüm 1

Bir Reklam Mecrası Olarak Adf.ly – Adf.ly Bölüm 2

Bc.vc Link Reklam ile İnternetten Para Kazanma – Bölüm 3

 

İnternetten para kazanmayla ilgili bir çok site bulunuyor. Tıklama Başı Ödeme, Gösterim Başı Ödeme, Bin Gösterim Başı Ödeme, Başarılı Üyelik Başı Ödeme gibi bir sürü yöntem var.

Adfly ‘ın çalışma yöntemi ise link üzerine kurulu. Diyelim ki bir internet siteniz var. Farklı yerlere linkler veriyorsunuz. Yazdığınız makale kaynakları olabilir, İndirtmek istediğiniz bir program içerik olabilir, yönlendirmek istediğiniz bir yer olabilir.

Hatta kendi siteniz içerisindeki farklı yerlere erişim için bile olabilir. Bu linkleri adfly ile değiştirerek kullanıcılarınızı aynı yere yönlendiriyorsunuz fakat artık para kazanabiliyorsunuz. Adfly 1000 ödeme başı ödeme oranlarını günlük değiştirir. Örneğin Türkiye için olan oranı şuraya tıklayarak görebilirsiniz. Türkiye oranları diğer ülkere göre elbette düşük fakat adfly ‘ın Türkiyede zamanla reklamcı ve reklam ağı pazarı büyüdükçe bu oranlar iyileşecektir.

Sizlere Haziran ayı istatistik tablomu göstereyim.

Şimdi diyeceksiniz ki Sinan aylık 40 bin gösterim nereden geliyor. Bu konuda hiç sormayın 🙂

Bu istatistik sadece bir siteme bağlıdır. Eğer elinizde birden fazla site varsa ve link değişimlerini otomatik yaparsanız gösterim sayınızla doğru orantılı geliriniz de artacaktır.
Sizlerden ricam ADFLY üye olmak isterseniz bu linkle tıklayarak üye olunuz.

 

TÜYOLAR AYARLAR

* Adfly link bazlı bir reklam ağı fakat farklı reklam yöntemlerini de destekliyorlar.

* Link bazlı ağınızı kurarken eğer html programlama bilginiz yeterliyse Tools kısmından Easy Link ile tüm sitenizdeki linkleri otomatikleştirebilirsiniz.

* İşim kolaylaşsın sitede ne kadar link varsa otomatik oluşsun derseniz Tools kısmından Full Page Script kullanabilirsiniz.

* Detaylı istatistik takip etmek isterseniz sitenizin Google Analytics ID sini Tools kısmındaki Google Analytics kısmına girmeniz yeterlidir. Fakat size tavsiyem bunun içi yeni bir Analytics profil açıp kullanmanız çünkü istatistikleri şişirip karıştırıyor. Aynı profilde site istatistiğiyle reklamların istatistiğini birleştirmeyin:

* Sitenizdeki en çok talep edilen ve okunan sayfaları tespit edip o sayfalarda adfly linkleri oluşturun. İnsanların istediklerine cevap verirseniz gelirleriniz artar.

 

 SİTE TAVSİYELERİ

Şimdi elinizde bir site olabilir veya olmayabilir. Bu işten nasıl para kazanırım nasıl bir yapı ve ne sitesi kurarım diye düşünüyor olabilirsiniz. Size bu konuda biraz örnek vereceğim.

Adfly gibi link bazlı reklamlardan paza kazanana kişiler çoğunlukla indirme bazlı siteler kuruyor. Örneğin Yüksek oranda gördüğüm siteler arasında oyun, oyun modları, oyun eklentileri bulunuyor. Minecraft oyunu forumlarında en çok kullanılan link reklam ağı adfly dır.

Aslında Dünyanın en sağlam link reklam ağı Adfly desek yanlış olmaz. Bazen ödeme oranları düşüyor olsa da ondan sağlam ve ödemelerini düzenli yapan bir firma yok.

İçeriğe tekrar dönecek olursak; indirme bazlı bir site kurabilirsiniz. Bu indirmeler program, dosya, kitap, dergi, makale ..vb artık ne konuda yapacağınız size kalmış. İnsanlar ihtiyaç duydukları şey için sitelerinizi gezerler bunu unutmayın. Onların aradıklarına cevap veren içerikleriniz oldukça para kazanmanın bir yolu elbet vardır.

“Adf.ly Link Reklam ile İnternetten Para Kazanma – Adf.ly Bölüm 1” için 5 yorum

 1. internetten para kazanmanın yollarını araştırıyorum da reklamdan başka para kazanma yolu yok sanırım

 2. Merhaba, Adf.ly ye yeni üye oldum. Ben hergün farklı linklerle hit almaya calısıyorum mesela bi linkten 256 tıklanma var dıgerınden 30 öbüründen 15 digrenden 210 falan dıye gıdıyor bunların toplamı 1200 ü geçti. hesabımda 0,62804 dolar oldugu gözüküyor bu ne kadar olucak simdi ?. Ben toplam tıklamada sonucta 1000 i geçtim . Bunlar tekil olarak mı bakıyor olaya ? Mesela sadece 1 linkmi 1000 olması lazım ? Toplamı 1000 olsa olmuyor mu ?

  1. Siteye giriş yap http://adf.ly/publisher hangi link ne kadar getirmiş görebilirsin. Her tıklama ne getiriyor ortalama hesaplama toplam parayı tıklamya böldüğün zaman kaç dolar görürsün. Fakat bu rakamlar çok ufak yani 0.0010 gibi rakamlar o sebeple 1 dolar olması için 1000 den fazla kişi linklerine tıklamalı. Anlayacağın biraz daha çalışman gerek.

   Keşke benim yazıda verdiğim linkten üye olsaydın. Sana daha fazla yardımcı olurdum ama benim linkten olmadığın için başka bir şey demeyeceğim.

 3. Hocam şimdi şöyle bir durum var, siz 30 bin tıklamayla ortalama 30 dolar aldığınızı farz edelim ki zaten 30 bin tıklama yapabilecek kapasitede bir siteniz varsa bununla uğraşmaya ne gerek var ki ? O kapasitede site diğer reklamlar ve reklam ağlarından kat be kat fazlasını kazandıracaktır. Ha ek olarak küçük bir gelir olabilir o ayrı.

  Bir de bunun için yeni site açmak zaten ayrı bir mevzu. Zaten blogger alt yapılı bir site açıyım masrafsız deseniz. Son zamanlarda spam olaylarından ötürü ve google’ın algoritma güncellemelerinden kaynaklı blogger indexlenme sorunları yaşanıyor. Domain hosting alıyım işte wordpress kurup bu işe girişiyim desen sitenin kendine gelmesi 3-4 ayı bulur ve o masrafların getirisi de ne zaman olur ayrı bir durum.

  Hadi google vs olaylarını geçtim. Başka yerden nasıl ziyaretçi kazanacaksınız. Yani facebook twitter sayfası açıyım takipçi kasayım deseniz zaten yarısı gidiyor e kalanların da ilgisi ne kadar olur ki ?

  Özetle yani uğraşılacak bir durum değil. Ha sitesi olan vardır facebook ve twitter’ı sağlamdır tamam ama sıfırdan zor iş, değecek iş değil.

  Yine de açıklayıcı bir makale hazırlamışsınız emeğinize sağlık, ben zorluklarından bahsetmek istedim.

  1. Değerli olan her şeye ulaşmak zordur. Emek olacak ki kazanç olsun.

   Ayrıca yanlış biliyorsun ” siz 30 bin tıklamayla ortalama 30 dolar aldığınızı farz edelim ki zaten 30 bin tıklama yapabilecek kapasitede bir siteniz varsa bununla uğraşmaya ne gerek var ki ?” demişsin.

   Banner tıklama oranları Türkiye ‘de 1000/1 ve bu tıklamaya verilen para da dünyaya oranla 10/1 yani Reklam şirketlerinin Türkiye için ödeme oranları çok düşük.

   adfly gibi link bazlı reklam ağları ise sana düşükte olsa garantili ödeme oranları sunuyor.

   Adsense veya alternatif yerler bu garantiyi sunmuyor. Banner koyarak. Hem gösterim hemde tıklama reklamı alıyorsun. Sana sadece tıklamayı ödüyorlar. Fakat gösterimler için müşterlerinden ödeme alıyorlar. Sende banner reklamlarla hem ziyaretçilerini reklamdan bıktırıyorsun hemde aldığın para devede kulak bile etmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir